Przejdź na koniec
Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny-Dunajec Czarny-Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście-Gorlickie Uście-Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny Dunajec Czarny Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście Gorlickie Uście Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice - ciekawe miejsca Kraków-Swoszowice - baza inwestycyjna Zamknij Strona główna Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Mapa Strona główna Czarny Dunajec Czarny Dunajec Czarny Dunajec Mapa Strona główna Szczawnica Szczawnica Szczawnica Mapa Strona główna Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Mapa Strona główna Muszyna Muszyna Myszyna Mapa Strona główna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Mapa Strona główna Uście Gorlickie Uście Gorlickie Uście Gorlickie Mapa Strona główna

Trasa Wokół Borów Torfowych

Kategorie: Trasy Rowerowe
Dla kogo: dorośli
Trasa Wokół Borów Torfowych
Trasa Wokół Borów Torfowych
Kod QR
Zeskanuj kod w aplikacji


Trasa rowerowa o długości 33,2 km.

Najwyższy punkt w trasie 700 m, najniższy 620 m.

Podhale to nie tylko góry. Krótkie spojrzenie na mapę przypomni nam, że Podhale to również rozległe, równinne tereny dolin, gdzie przez tysiące lat uformował się unikalny ekosystem torfowisk. Trasa objeżdża zachodnią część Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, w większości bezleśnymi terenami z dalekimi widokami na torfowiska, ale i na otaczające je pasma – Żeleźnicy, Gubałowskie, w tle Tatry i Babią Górę. Trasa łatwa, widokowa i ciekawa przyrodniczo.

Rozpoczynamy wycieczkę w Czarnym Dunajcu. Ruszamy asfaltową ścieżką rowerową Szlaku wokół Tatr, następnie wjeżdżając w las, zjeżdżamy w szuter, którym pojedziemy kolejne 8 km, Przejeżdżamy przez podmokłe iglaste, zaciszne lasy pogranicza orawsko-podhalańskiego. Cikówka i Bachledówka kryją liczne ciekawe torfowiska, które formowały się przez tysiące lat w podmokłej niecce między pasmami górskimi.

Z lasów wyjeżdżamy już na Orawie, na obrzeżach Piekielnika. Pokonujemy 150 m DW957, po czym skręcamy w lewo w niepozorną uliczkę. Dojeżdżamy do lokalnej drogi, którą jedziemy dalej w kierunku Odrowąża. Teren się nieco wznosi. Kolejne wsie – Załuczne i Odrowąż przynoszą uciążliwe naprzemienne krótkie podjazdy i zjazdy. Obok kościoła w Odrowążu skręcamy w prawo i zjeżdżamy do małego przysiółka Zagrody, gdzie droga prowadzi wprost między zabudowaniami. Przejeżdżamy przez DW958, jedziemy przez Dział, Długopole i wzdłuż rzeki Czarny Dunajec przez miejscowość Wróblówkę  dojeżdżamy na wygodny Szlak wokół Tatr i kończymy naszą wycieczkę.

Więcej szczegółów:

https://www.komoot.com/tour/200711743#previewMap

Podziel się z rodziną i przyjaciółmiLokalizacja

Czarny Dunajec

Czas trwania

Czas przejazdu: 2 godz. 3 min.

Kategorie: Trasy Rowerowe
Dla kogo: dorośli

Strona wykorzystuje pliki cookies


Używamy plików cookies aby zwiększyć funkcjonalnośc strony oraz zbierać statystyki odwiedzin witryny.

Zaakceptuj i kontynuuj.