Przejdź na koniec
Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny-Dunajec Czarny-Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście-Gorlickie Uście-Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny Dunajec Czarny Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście Gorlickie Uście Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice - ciekawe miejsca Kraków-Swoszowice - baza inwestycyjna Zamknij Strona główna Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Mapa Strona główna Czarny Dunajec Czarny Dunajec Czarny Dunajec Mapa Strona główna Szczawnica Szczawnica Szczawnica Mapa Strona główna Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Mapa Strona główna Muszyna Muszyna Myszyna Mapa Strona główna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Mapa Strona główna Uście Gorlickie Uście Gorlickie Uście Gorlickie Mapa Strona główna

Park Węgielnik – Skałki

Park Węgielnik – Skałki
Park Węgielnik – Skałki
Park Węgielnik – Skałki
Park Węgielnik – Skałki
Park Węgielnik – Skałki
Kod QR
Scansiona il codice nell'app


Park znajduje się na terenie miasta, na niewielkim wzniesieniu (498 m.n.p.m.), z którego rozpościerają się piękne widoki. Na szczyt wiodą specjalnie przygotowane ścieżki z udogodnieniami w postaci schodów i poręczy. Spacer z centrum Piwnicznej nie jest długi, choć trzeba przygotować się na pokonanie pewnej wysokości.

Park porośnięty jest mieszanym drzewostanem i znajduje się w granicach Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Na górze stworzono wystawę historyczną z częściowo odtworzonymi okopami z czasów II Wojny Światowej. Duże wrażenie robią naturalnej wielkości makiety żołnierzy wyłaniające się spośród drzew. Dla zainteresowanych historią wojny w tym regionie ustawiono tablice z podstawowymi informacjami i ciekawostkami. Ponadto na wzgórzu znajdziemy plac zabaw, altanę, miejsce na grill, boisko i siłownię na świeżym powietrzu, ścieżkę zdrowia, a także wieżę widokową wznoszącą się na 4 m, z której rozpościerają się widoki na Piwniczną-Zdrój, Dolinę Popradu i okoliczne góry. W drugiej części parku można oglądać trochę inne widoki ze stalowej platformy widokowej umieszczonej na wychodni skalnej. W jej okolicy jest też ścieżka z łańcuchami, o nieco wyższym stopniu trudności, przeznaczona dla bardziej wymagających turystów.

W parku poprowadzono także quest, dzięki któremu, w ciekawy sposób, można zobaczyć najważniejsze miejsca i atrakcje tego terenu, a przy okazji poznać jego historię. Quest można odebrać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piwnicznej-Zdrój (Rynek 11) lub pobrać z aplikacji “Skarby Górali”.

Podziel się z rodziną i przyjaciółmiPosizione

GMINA: Piwniczna-Zdrój

ADRES: 33-350 Piwniczna-Zdrój, szlaki z ul. Daszyńskiego i Szczawnickiej

GPS: 49.436505, 20.705193

contatto

Orari di apertura

czynne całą dobę

Pagamento

darmowe

Durata

2-3 h

Distanza dal centro

(Rynek w Piwnicznej-Zdrój): 2 km

Il parcheggio più vicino

Piwniczna-Zdrój, Kościuszki 7 /  Piwniczna-Zdrój, Rynek 11

Strona wykorzystuje pliki cookies


Używamy plików cookies aby zwiększyć funkcjonalnośc strony oraz zbierać statystyki odwiedzin witryny.

Zaakceptuj i kontynuuj.