Przejdź na koniec
Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny-Dunajec Czarny-Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście-Gorlickie Uście-Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny Dunajec Czarny Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście Gorlickie Uście Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice - ciekawe miejsca Kraków-Swoszowice - baza inwestycyjna Zamknij Strona główna Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Mapa Strona główna Czarny Dunajec Czarny Dunajec Czarny Dunajec Mapa Strona główna Szczawnica Szczawnica Szczawnica Mapa Strona główna Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Mapa Strona główna Muszyna Muszyna Myszyna Mapa Strona główna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Mapa Strona główna Uście Gorlickie Uście Gorlickie Uście Gorlickie Mapa Strona główna

Wieża Widokowa na Eliaszówce

Wieża Widokowa na Eliaszówce
Kod QR
Skanna koden i appen


Wieża na Eliaszówce to jedna z darmowych atrakcji gminy. Sam szczyt wznosi się na 1023 m.n.p.m. Leży w, znajdujących się na granicy Polsko-Słowackiej, Górach Lubowelskich, w Beskidzie Sądeckim. Do niedawna funkcjonowało tu piesze przejście graniczne, a w czasie II Wojny Światowej to w tym miejscu polscy kurierzy przekraczali granicę.

Wierzchołek jest zalesiony, jednak piękne widoki na okoliczne góry, polskie i słowackie, oglądać można z 20-metrowej, drewnianej wieży. Obok wieży usytuowano zadaszoną altanę, w której można odpocząć oraz miejsce na ognisko. Dla pasjonatów kolarstwa utworzono tam tor przeszkód.

Na Eliaszówkę prowadzi zielony szlak z centrum Piwnicznej-Zdrój (ok. 8 km trasy i łącznie ok. 700 m podejścia). Na trasie znajduje się Schronisko i Ośrodek Jazdy Konnej “Chata Magóry”, klimatyczne miejsce, w którym można odpocząć. Szlak jest dobrze przygotowany, w trudniejszych miejscach zbudowano schody i poręcze. Zielony szlak z Eliaszówki prowadzi dalej na Przełęcz Gromadzką, skąd czerwonym szlakiem, przez Obidzę można zejść do Suchej Doliny i dalej asfaltową drogą z powrotem do Piwnicznej-Zdrój. Bardziej wprawieni piechurzy mogą wydłużyć trasę i z Eliaszówki zejść z powrotem do Piwnicznej przez Obidzę i Wielkiego Rogacza (niebieski, czerwony i żółty szlak, ok. 23 km), a nawet wejść na Radziejową (ok. 26 km).

Podziel się z rodziną i przyjaciółmiPlats

GMINA: Piwniczna-Zdrój

ADRES: 33-350 Piwniczna Zdrój

SZCZEGÓŁY DOJAZDU:  brak możliwości dojazdu samochodem, dojście piesze zielony szlakiem z Piwnicznej-Zdrój lub Przełęczy Gromadzkiej

GPS: 49°24'04.4"N 20°38'37.5"E

Kontakt

Öppettider

czynne całą dobę

Betalning

darmowa

Varaktighet

z wejściem i zejściem do Piwnicznej - około 7 h

Avstånd från centrum

(Rynek w Piwnicznej-Zdrój): 8 km

Närmaste parkeringsplats

Sucha Dolina 2, 33-350 Piwniczna-Zdrój lub Kościuszki 7, 33-350 Piwniczna-Zdrój

Strona wykorzystuje pliki cookies


Używamy plików cookies aby zwiększyć funkcjonalnośc strony oraz zbierać statystyki odwiedzin witryny.

Zaakceptuj i kontynuuj.