Przejdź na koniec
Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny-Dunajec Czarny-Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście-Gorlickie Uście-Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny Dunajec Czarny Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście Gorlickie Uście Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice - ciekawe miejsca Kraków-Swoszowice - baza inwestycyjna Zamknij Strona główna Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Mapa Strona główna Czarny Dunajec Czarny Dunajec Czarny Dunajec Mapa Strona główna Szczawnica Szczawnica Szczawnica Mapa Strona główna Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Mapa Strona główna Muszyna Muszyna Myszyna Mapa Strona główna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Mapa Strona główna Uście Gorlickie Uście Gorlickie Uście Gorlickie Mapa Strona główna

Bacówka nad Wierchomlą

Bacówka nad Wierchomlą
Bacówka nad Wierchomlą
Bacówka nad Wierchomlą
Bacówka nad Wierchomlą
Bacówka nad Wierchomlą
Kod QR
Naskenujte kód v aplikaci


Bacówka nad Wierchomlą to górskie schronisko PTTK położone w Paśmie Jaworzyny na wysokości 887 m.n.p.m. To jedno z najbardziej klimatycznych schronisk w Beskidzie Sądeckim, w którym naprawdę sporo się dzieje. I najważniejsze, z polany pod schroniskiem rozpościerają się cudowne widoki na Tatry i pasmo Radziejowej. Można tu też dobrze zjeść. Schronisko leży na Baranim Szlaku i serwuje tradycyjne potrawy pasterskie — sery i baraninę.

Na pierwszy rzut oka Bacówka może nie przypominać klasycznego schroniska górskiego, wszystko dlatego, że budynek, w którym się znajduje, był kiedyś spichlerzem. Przeniesiono go tu ze Złockiego (wioska oddalona o około 10 km). Jest to drewniany budynek z dużą salą z kominkiem i werandą, z której, przy dobrej pogodzie, rozpościerają się piękne widoki. Na piętrze znajdują się pokoje 2 i 4-osobowe. Bacówka może pomieścić 40 os. Nocować można także w znajdującym się obok domku fińskim (max. 12 osób), własnym namiocie, a w przypadku braku miejsc “na glebie”. Od niedawna na polanie pod bacówką, w sezonie letnim, funkcjonuje Yurta Spa. Można tam przenocować w najprawdziwszej jurcie. Ponadto w jurtach można skorzystać z zabiegów spa, warsztatów rozwojowych czy zajęć jogi.

Schronisko jest doskonałą bazą wypadową dla pieszych wędrówek w Pasmo Jaworzyny, wycieczek rowerowych, a także do narciarstwa biegowego i zjazdowego. Zimą w schronisku organizowane są też przejazdy psimi zaprzęgami!

Najszybciej do schroniska można dojść czarnym szlakiem z Wierchomli Wielkiej (ok. 4 km i 373 m przewyższenia), łagodna i przyjemna trasa prowadzi ze Szczawnika utwardzoną drogą wzdłuż niebieskiego szlaku rowerowego. Ponadto dojdziemy tam niebieskim lub żółtym szlakiem z Żegiestowa-Zdrój, a także niebieskim z Krynicy Zdrój. Niedaleko schroniska przebiega Główny Szlak Beskidzki, aby dotrzeć z niego nad Wierchomlę, należy z Runka zejść na szlak niebieski w kierunku zachodnim.

Podziel się z rodziną i przyjaciółmiUmístění

GMINA: Piwniczna-Zdrój

ADRES: 33-370 Muszyna (do korespondencji - skr. poczt. 7)

SZCZEGÓŁY DOJAZDU: dojazd samochodem możliwy tylko za zgodą Nadleśnictwa Piwniczna, Schronisko oferuje transport bagaży w miarę możliwości, piesze trasy prowadzą z Wierchomli Małej,  Szczawnika 9 Żegiestowa-Zdrój

GPS: N 49° 26' 08'' - E 20° 50' 53''

Kontakt

Otevírací doba

czynne całą dobę

splácení

wg cennika (płatny nocleg, wyżywienie, dodatkowe atrakcje)

RODZAJE SPOSOBU PŁATNOŚCI: gotówka, karta płatnicza

Doba trvání

zależny od wybranych atrakcji

Vzdálenost od centra

(Rynek w Piwnicznej-Zdrój): 16 km

Nejbližší parkoviště

Parking przy wyciągu Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla (Wierchomla 42) lub Szczawnik 62, 33-370 Szczawnik

Strona wykorzystuje pliki cookies


Używamy plików cookies aby zwiększyć funkcjonalnośc strony oraz zbierać statystyki odwiedzin witryny.

Zaakceptuj i kontynuuj.