Przejdź na koniec
Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny-Dunajec Czarny-Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście-Gorlickie Uście-Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny Dunajec Czarny Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście Gorlickie Uście Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice - ciekawe miejsca Kraków-Swoszowice - baza inwestycyjna Zamknij Strona główna Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Mapa Strona główna Czarny Dunajec Czarny Dunajec Czarny Dunajec Mapa Strona główna Szczawnica Szczawnica Szczawnica Mapa Strona główna Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Mapa Strona główna Muszyna Muszyna Myszyna Mapa Strona główna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Mapa Strona główna Uście Gorlickie Uście Gorlickie Uście Gorlickie Mapa Strona główna

Pijalnia w Ratuszu

Pijalnia w Ratuszu
Pijalnia w Ratuszu
Pijalnia w Ratuszu
Pijalnia w Ratuszu
Pijalnia w Ratuszu
Pijalnia w Ratuszu
Pijalnia w Ratuszu
Pijalnia w Ratuszu
Pijalnia w Ratuszu
Kod QR
Zeskanuj kod w aplikacji


Warto wiedzieć:
- obiekt posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową

- w obiekcie znajduje się winda

 

 

W ratuszowej pijalni dostępna jest naturalna woda mineralna „Milusia”. Udostępniona jest z innej,  odległej o 150 m od muszyńskiego rynku pijalni „Milusia” (przy ulicy Piłsudskiego 23). Ujęcie Milusia zostało utworzone w 1935 r. w centralnej części miasta, z inicjatywy inż. Józefa Krówczyńskiego, który następnie wybudował w sąsiedztwie nowoczesne łazienki do kąpieli mineralnych (obecnie budynek prokuratury, w którym mieści się również pijalnia Milusia). Ujęcie zapewniało wówczas surowiec leczniczy do kąpieli i kuracji pitnej. Odwiert nosi swoją nazwę od imienia Mili Lachowej, z pochodzenia Jugosłowianki, żony ówczesnego starosty nowosądeckiego, doktora Macieja Lacha. Woda doprowadzona jest do pijalni z otworu o głębokości 171 m, powstałego w 1938 r. i jest w 0,60% szczawą wodorowęglanowo-magnezowo-sodowo-wapniową (HCO3-Mg-Na-Ca). Zasoby eksploatacyjne tego ujęcia wynoszą: 0,9 m3/h. W 2021 r. woda została doprowadzona także do pijalni w Ratuszu.

„Milusia” jest wodą leczniczą szczególnie wskazaną przy następujących schorzeniach: choroby reumatologiczne, choroby dolnych dróg oddechowych, choroby układu trawienia, otyłość, osteoporoza, choroby nerek i dróg moczowych.

 

Podziel się z rodziną i przyjaciółmiLokalizacja

ul. Rynek 34, 33-370 Muszyna

Kontakt

W obiekcie mieści się Centrum Informacji Turystycznej
kontakt:
tel. +48 18 534 91 61
e-mail: cit@muszyna.pl

Godziny Otwarcia

Pijalnia wody mineralnej czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 19.00 w soboty i niedziele w godz. od 10.00 do 19.00.

Odpłatność

Korzystanie: nieodpłatne do własnego naczynia (limit do 1,5 l), istnieje możliwość zakupu kubków jednorazowych w kawiarni

Strona wykorzystuje pliki cookies


Używamy plików cookies aby zwiększyć funkcjonalnośc strony oraz zbierać statystyki odwiedzin witryny.

Zaakceptuj i kontynuuj.