Przejdź na koniec
Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny-Dunajec Czarny-Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście-Gorlickie Uście-Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Czarny Dunajec Czarny Dunajec Szczawnica Szczawnica Piwniczna-Zdrój Piwniczna-Zdrój Muszyna Muszyna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Uście Gorlickie Uście Gorlickie Strona główna Kraków-Swoszowice Kraków-Swoszowice - ciekawe miejsca Kraków-Swoszowice - baza inwestycyjna Zamknij Strona główna Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Rabka-Zdrój Mapa Strona główna Czarny Dunajec Czarny Dunajec Czarny Dunajec Mapa Strona główna Szczawnica Szczawnica Szczawnica Mapa Strona główna Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Piwniczna Zdrój Mapa Strona główna Muszyna Muszyna Myszyna Mapa Strona główna Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój Mapa Strona główna Uście Gorlickie Uście Gorlickie Uście Gorlickie Mapa Strona główna

Rowerowy Szlak Przyrodniczo-Kulturowy (PL-SK)

Kategorie: Trasy Rowerowe
Rowerowy Szlak Przyrodniczo-Kulturowy (PL-SK)
Kod QR
Zeskanuj kod w aplikacji


Rodzaj szlaku: rowerowy
Oznakowanie: tablice informacyjne z numeracją od 1 do 13
Długość trasy: ok. 33,26 km
Maksymalna wysokość na szlaku: 1157 m n.p.m.
Minimalna wysokość na szlaku: 389 m n.p.m.
Różnica wniesień: 768 m


Szczegóły trasy: Lipany-Kamenica- Minčol- Čirč-Leluchów-Muszyna

Z Muszyny do Lipan można wyruszyć poruszając się za tablicami w kolejności malejącej (13,12,11…). Początek trasy w Muszynie przy Dworze Starostów ul. Kity 17 – tablica nr 13.

Opis trasy:
Polsko –słowacki szlak rowerowy prowadzi przez rzadko do tej pory uczęszczane regiony, które jednak w pełni zasługują na uwagę ze strony turystów. Trasa wiedzie zarówno wygodnymi szosami asfaltowymi, leśnymi drogami, jak i stromymi odcinkami górskimi, gdzie należy liczyć się nawet z koniecznością prowadzenia roweru. Zaprojektowana z myślą o różnorodnych upodobaniach turystów : atrakcje przyrodnicze i historyczne przeplatają się z elementami współczesności regionu pogranicza polsko-słowackiego. Szlak rowerowy rozpoczyna się na Słowacji w miejscowości Lipany. Dalej przebiega przez malownicze tereny Kamenicy, u podnóża ruin zamku, z punktem widokowym i panoramą na Góry Czerchowskie, Lewockie i Szarysz, następnie wzdłuż Kalinowskiego potoku w górę, w kierunku góry Minčol (1157m) najwyższego szczytu Gór Czerchowskich. Sam szczyt i znaczną część grzbietów w jego najbliższym otoczeniu obejmuje rezerwat przyrody Čergovsky Minčol. Z gór trasa rowerowa schodzi przez Uhlisko i dolinę potoku Soliska w kierunku miejscowości Čirč. W Leluchowie szlak przekracza granicę i kończy się w Muszynie jednym z najatrakcyjniejszych polskich uzdrowisk.

Warto wiedzieć:

Wyruszając rowerem w tę trasę z zamiarem podróży na Słowację trzeba wyposażyć się w kaski i kamizelki odblaskowe, gdyż jest to niezbędny wymóg po słowackiej stronie.

Podziel się z rodziną i przyjaciółmiKategorie: Trasy Rowerowe

Strona wykorzystuje pliki cookies


Używamy plików cookies aby zwiększyć funkcjonalnośc strony oraz zbierać statystyki odwiedzin witryny.

Zaakceptuj i kontynuuj.